google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 ΑΟΚ- Παπαγεωργίου «Nα ξεκινήσουμε με το δεξί το Πρωτάθλημα»

ΑΟΚ- Παπαγεωργίου «Nα ξεκινήσουμε με το δεξί το Πρωτάθλημα»

Έστω και με μπόλικο άγχος και με μια μέτρια εμφάνιση η Κυπαρισσία πήρε τη νίκη με 1-0 επί του Ολυμπιακού Καλαμάτας για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Μεσσηνίας και πλέον στρέφεται στο Πρωτάθλημα. Στην πρεμιέρα θα αγωνιστεί εκτός έδρας με την Εράνη σε ένα τοπικό ντέρμπι που σίγουρα το περιμένουν άπαντες. Ο σκόρερ, του μοναδικού τέρματος στο Κύπελλο Χρήστος Παπαγεωργίου μίλησε στο taklin.gr τόσο για τον Κυριακάτικο αγώνα όσο και για το παιχνίδι με την Φιλιατρινή ομάδα λέγοντας μας τα εξής:
«Πιστευω οτι ηταν ενα δύσκολο παιχνίδι ανκαο δ βρεθήκαμε σε τοσο καλη μερα καταφέραμε και κερδισαμε ενώ είχαμε τις ευκαιρίες μας να καθαρίσουμε το παιχνίδι. Επειδη ειναι ακομα περίοδος προετοιμασίας ειναι λογικό να μην πιάνουμε ακομα τα υψηλά στανταρ απόδοσης. Παίξαμε απέναντι σε μια πολυ καλη οργανωμένη ομαδα. Κρατάμε τη νίκη και την απόδοση του δεύτερου ημιχρόνου που θεωρώ οτι ανεβάσαμε λιγο την απόδοση μας. Σιγουρα όλες οι πρεμιέρες των πρωταθλημάτων ειναι δύσκολες κ απρόβλεπτες. Το άγχος το εχει παντα η γηπεδούχος ομαδα. Θεωρώ οτι θα ειμαστε έτοιμη να ξεκινήσουμε με το δεξί το πρωτάθλημα και θα παμε για να κερδίσουμε και να πάρουμε τους 3 βαθμούς. Θα τα δώσουμε ολα για να τα κατεφερουμε. Καλη αρχή κΑΙ καλη ποδοσφαιρική χρονια σε όλους».