google.com, pub-4409140963597879, DIRECT, f08c47fec0942fa0 Α.Ε. Σπάρτη – Α.Ο. Κυπαρισσίας: Στατιστικά παικτών

Α.Ε. Σπάρτη – Α.Ο. Κυπαρισσίας: Στατιστικά παικτών

Στο συγκεκριμένο άρθρο σας παρουσιάζουμε μια στατιστικά σύγκριση των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων που διεκδικούν την άνοδο στη Γ’ Εθνική.
Μια ημέρα πριν το μεγάλο αγώνα στο Δημοτικό Στάδιο Σπάρτης σας παραθέτουμε τους παίκτες που έχουν πετύχει τα γκολ, το ποσοστό των αγώνων στους οποίους έχουν σκοράρει και το παθητικό των αμυνών – τερματοφυλάκων.

Σκόρερ Α.E. Σπάρτη (διοργανώσεις Λακωνίας)

Παναγιώτης Τσούκλης  26 γκολ – ‘Εχει σκοράρει σε 20 αγώνες από τους 31 αγώνες (28 Λακωνία + 3 μπαράζ) που έχει αγωνιστεί.
Τόνι Χαλίλι 19 γκολ – ‘Εχει σκοράρει σε 16 αγώνες από τους 21 αγώνες (20 Λακωνία + 1 μπαράζ) συνολικά που έχει αγωνιστεί.
Ηλίας Αναστασάκος 13 γκολ. ‘Εχει σκοράρει σε 10 αγώνες από τους 18 αγώνες (15 Λακωνία + 3 μπαράζ) που έχει αγωνιστεί.

Γιώργος Σεμερτζίδης (Α.Ε. Σπάρτη) – 1 γκολ
Ο τερματοφύλακας της Α.Ε. Σπάρτης Κώστας Γαρόζης έχει δεχτεί συνολικά 11 γκολ, 9 γκολ (διοργανώσεις Λακωνίας) + 2 γκολ (μπαράζ) σε συνολικά 2280 λεπτά συμμετοχής

Σκόρερ Α.Ο. Κυπαρισσίας (πρωτάθλημα Μεσσηνίας)

Παναγόπουλος Φώτης  26 γκολ. Συνολικά έχει σκοράρει σε 22 αγώνες από τους 33 (30 Μεσσηνία + 3 μπαράζ) αγώνες που έχει αγωνιστεί.

Παπαγεωργίου Χρήστος – 1 γκολ
Ο τερματοφύλακας του Α.Ο. Κυπαρισσίας Θεόδωρος Ντουγέρογλου έχει δεχτεί συνολικά 9 γκολ, 9 γκολ (διοργανώσεις Μεσσηνίας) + κανένα (0) στα μπαράζ σε συνολικά 2871 λεπτά συμμετοχής
Στα παραπάνω στοιχεία δεν συμπεριλαμβάνονται οι σκόρερ από τους αγώνες του Α.Ο. Κυπαρισσίας στο Κύπελλο με Α.Ο. Σπερχογείας και από τη νίκη 1 – 0 εντός με Ολυμπιακό Καλαμάτας.
Aν διαπιστώσετε κάποιο λάθος η συμπληρωματικές πληροφορίες στα ανωτέρω επικοινωνήστε με το isports.gr για να το διορθώσουμε. Ευχαριστούμε